Ešte než odídete.

Moja krv výživový doplnok v tekutej fotme
Krvný systém a imunita

Krvný systém a imunita

Imunita. Vplyv krvi na imunitný systém a jeho schopnosť bojovať proti infekciám

Krvný systém zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravia a obranyschopnosti organizmu. Krv, ktorá prúdi cez naše telo, nie je len prostriedkom na transport kyslíka a živín, ale aj základným pilierom imunitného systému. Obsahuje rôzne zložky, ktoré spolupracujú na ochrane tela pred infekciami a chorobami.

Jednou z hlavných funkcií krvi je transport buniek imunitného systému do miesta infekcie alebo zranenia. Tieto bunky, nazývané biele krvinky alebo leukocyty, sú zodpovedné za rozpoznanie a zničenie patogénov, ako sú baktérie, vírusy a parazity. Bez efektívneho krvného obehu by tieto bunky nemohli rýchlo reagovať na hrozby, čo by oslabilo imunitnú odpoveď organizmu.

Ako biele krvinky chránia organizmus – imunita

Biele krvinky sú základnou zložkou imunitného systému a delia sa na niekoľko typov, z ktorých každý má špecifickú úlohu:

 • Neutrofily: Sú prvou líniou obrany proti bakteriálnym infekciám. Po identifikácii patogénov ich neutrofily pohlcujú (fagocytóza) a ničia pomocou enzymatických procesov.
 • Lymfocyty: Delia sa na dve hlavné skupiny – T bunky a B bunky.
  • T bunky: Pomáhajú identifikovať a ničiť infikované bunky a tiež regulujú aktivitu ostatných imunitných buniek.
  • B bunky: Produkujú protilátky, ktoré sa viažu na patogény a neutralizujú ich alebo označujú na zničenie inými imunitnými bunkami.
 • Monocyty/Makrofágy: Monocyty v krvi migrujú do tkanív, kde sa diferencujú na makrofágy. Makrofágy fagocytujú patogény a odstraňujú mŕtve bunky, čím prispievajú k udržiavaniu čistoty tkanív a stimulujú ďalšie imunitné reakcie.
 • Eozinofily a bazofily: Sú špecializované na boj proti parazitickým infekciám a sú tiež zapojené do alergických reakcií. Eozinofily uvoľňujú toxické látky, ktoré ničia parazity, zatiaľ čo bazofily uvoľňujú histamín, čo vedie k zápalovým reakciám.

Biele krvinky sú neustále v pohybe a monitorujú telo na prítomnosť patogénov. Pri identifikácii hrozby spúšťajú kaskádu imunitných reakcií, ktoré vedú k neutralizácii a eliminácii patogénov. Tento komplexný a efektívny systém je základom našej schopnosti prežiť v prostredí plnom mikrobiálnych hrozieb.

Ako si chrániť krvný systém a imunitu

Udržiavanie zdravého krvného systému a silnej imunity je nevyhnutné pre celkové zdravie. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžeme podniknúť na ochranu a podporu nášho krvného systému a imunity:

 1. Zdravá strava: Strava bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty podporuje tvorbu a funkciu bielych krviniek. Konzumácia ovocia, zeleniny, celozrnných produktov a chudého mäsa je základom pre zdravý imunitný systém.
 2. Pravidelná fyzická aktivita: Cvičenie zlepšuje cirkuláciu krvi a podporuje zdravú funkciu srdca a ciev. Taktiež pomáha posilňovať imunitný systém a znižovať zápaly.
 3. Dostatok spánku: Kvalitný spánok je nevyhnutný pre regeneráciu tela a efektívne fungovanie imunitného systému.
 4. Zníženie stresu: Chronický stres oslabuje imunitný systém. Praktiky ako meditácia, jóga a relaxačné techniky môžu pomôcť znižovať stresové hladiny.
 5. Hydratácia: Dostatok tekutín je dôležitý pre udržiavanie optimálnej viskozity krvi a podporu všetkých telesných funkcií.

Produkt Moja Krv – Podpora vášho krvného systému a imunity

Pre ešte lepšiu podporu krvného systému a imunitného zdravia je tu produkt Moja Krv. Tento doplnok stravy obsahuje kombináciu vitamínov, minerálov a bylinných extraktov, ktoré sú špeciálne vybrané na podporu tvorby a funkcie bielych krviniek.

Moja Krv okrem iného obsahuje:

 • Extrakty obsahujúce zložky: červená repa, čierne ríbezle, červené hrozno, acerola – vitamín C, špenát, formula obsahujúca vitamíny a minerály: A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, železo, zinok, meď, mangán, selén, molybdén, jód
  • Vitamín C: Silný antioxidant, ktorý podporuje funkciu bielych krviniek a zvyšuje ich schopnosť bojovať proti infekciám.
  • Železo: Esenciálny minerál pre tvorbu hemoglobínu a zdravú produkciu krvných buniek.
  • Zinok: Dôležitý pre normálnu funkciu imunitného systému a hojivé procesy.

Pravidelné užívanie produktu Moja Krv môže výrazne prispieť k posilneniu imunitného systému a zabezpečiť, že krvný systém funguje optimálne, čo nám pomáha efektívne sa brániť proti rôznym infekciám a chorobám.

Majte svoju krv v skvelej kondícií
vďaka 100% prírodnému produktu Moja krv. Viac o: MOJA KRV

Kúpa produktu: MOJA KRV – MY BLOOD.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi. Zanechajte komentár ku článku. Aby ste mali článok, alebo našu web stránku poruke a nemuseli ho znova hľadať, pridajte si ho do záložiek vo vašom počítači.

Vďaka Vám za zdieľanie ❤️

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vyberte obrázok, ikonu lietadlo.